Galbūt tai nuskambės šiek tiek netikėtai, bet aš suprantu, kaip baisu yra fotografuotis. Ne, neturiu omenyje nuotraukas būryje draugų prie jūros ar vakarėlio metu. Kalbu apie jūsų portretus – intymius, šiltus, asmeniškus. Be sienų, kaukių ir savisaugos mechanizmų. Apie tuos, kuriuose jūs mylite, glaudžiate ir laikote vienas kitą. Švelnumas jums ne svetimas, bet kaip duoti visą šilumą savo antrai sielos pusei priešais fotoaparatą? Yra žmonių, kuriuos ši mintis beprotiškai baugina. Aš gi noriu jums padėti drįsti būti savimi, be kompleksų ir jaudulio, be minčių apie tai, ar atrodote gerai ir kur gi, po velnių, dėti tas rankas! Todėl jums paruošti šie patarimai fotosesijai. Tikiuosi, kad jie padės atsipalaiduoti ir pasitikėti savimi, tad nieko nelaukę pulkime prie jų kartu.

Austėjos ir Pauliaus priešvestuvinis portretas

dalinkitės viskuo su manimi

Vienintelis dalykas, tiesiog būtinas mūsų susitikimo metu, yra nuoširdumas. Tau baisu? Pasakyk. Jaučiatės pažeidžiami? Kitaip ir būti negali – juk įsileidžiate mane taip arti, kaip retą kitą žmogų. Maža paslaptis – tai vienintelis būdas man pamatyti tikruosius jus. Betarpiškas, atviras, iki skausmo artimas bendravimas be jokių sienų. Ar žinai, kada esi gražiausia savo žmogui? Vakarais, šiek tiek susivėlusi, ant pečių užsimetusį kiek senstelėjusį, bet šiltą ir mielą megztinį, šiek tiek kandžiodama seną pieštuką, kuriuo žymiesi įdomiausias vietas skaitomoje knygoje. Ar žinai, kada esi mieliausias savo žmogui? Tuomet, kai atsiraitojęs marškinių rankoves gamini lengvą vėlyvą vakarienę, kuomet susikaupęs vakaro šviesoje dėlioji būtiniausius rytdienos darbus, viena ranka beveik užsimiršęs glostai šalimais prigulusios mylimosios nugarą. Tai mažos, mažos akimirkos, kurios įstringa atmintyje, kuriose esame pažeidžiami, bet tuo pačiu iki galo atviri. Tiek, kiek galime būti. Tai laikas, kuomet mokame kvailai juokauti, juoktis iš savo juoko, suveltų plaukų ar žagtelėjimo.

Būkite atviri. Priimkite save tokius – juokaujančius ir besijuokiančius iki kol žandai ima skaudėti, bet kartu ir jautrius, pažeidžiamus, kuomet norisi apsivynioti vienam kitą rankomis-kojomis. Prisiglausti taip, kad neliktų nė menkiausio tarpelio tarp jūsų, ir kvėpuoti vienas kitu.

Mūsų laiko kartu metu padėsiu jums visomis jėgomis, bet susitikime pusiaukelėje. Įsileiskite mane į savo intymiausią laiką, tas mažas, žaviausias akimirkas.

Austėjos ir Pauliaus fotosesija

būkite savimi nuo iki

Tiesiog būkite savimi! Atrodo akivaizdu, tačiau pasiekiama ne taip lengvai. Mūsų kuriamos fotosesijos nuotaika negali būti suvaidinta – viskas išties didžiulia dalimi priklauso nuo jūsų pačių, nuo to, kaip jaučiatės ir esate nusiteikę. Tad negalvokite apie tai, kaip atrodote, ar darote tai, ką derėtų daryti, negalvokite apie pabėgusią plaukų sruogą. Jei norisi juoktis ir kvailioti, ar pabūti ramiai ir meiliai, darykite tai nuoširdžiai ir tik sau, o ne nuotraukoms. Nebijokite “užkulisių” – juk būtent ten ir randame tikriausius jausmus.

Renatos ir Artūro portretas namuose

renkitės kaip rengiatės

Mūsų laikas kartu nėra ypatinga proga, tai niekuo nesiskiria nuo jaukaus vakaro su vyno taure artimiausių draugų rate. Tad ir renkitės taip, kaip norite – patogiai ir neįpareigojančiai. Mylimiausias senas mamos megztinis, džinsai ir patogūs, patikimai tarnaujantys batai yra viskas, ko reikia!

nusiteikite visai dienai

Po sunkios, darbais ir atsakomybėmis perpildytos dienos, pačiais mieliausiais, žaviausiais, laimingiausiais savimi jums būti vargu ar pavyks. Mūsų susitikimas neturėtų būti dar vienas darbas, kurį reikia šiandien atlikti. Pradėkite rytą taip pat šviesiai, kaip užbaigsime vakarą. Papietaukite parke ant žolės, susitikite dieną su draugais kavinėje, atsipalaiduokite kartu veikdami tai, kas jums kelia džiaugsmą ir ramybės jausmą. O mums susitikus būsite kupini švelnumo, malonaus jaudulio ir meilės vienas kitam.

mūsų fotosesija nėra fotosesija

Susitinkame ne tam, kad jūs pasifotografuotumėte. Susitinkame tam, kad būtumėte kartu, o aš turėčiau galimybę dokumentuoti jūsų laiką ir meilę vienas kitam. Juk tikslas ne tiesiog “gražios nuotraukos” – viskas priklauso nuo tikros, autentiškos jūsų patirties šiam gyvenimo tarpsnyje. Tikri įvykiai ir jausmai jums leidžiant laiką drauge. Pažadu, mūsų vakaras stipriai, radikaliai skirsis nuo to, kas tradiciškai laikoma profesionalia fotografija. Jokių pozuotų šeimos portretų, tik jūs ir jūsų bendravimas. Tad pamirškite nuotraukas, jos viso labo šalutinė vakaro dalis. Visą dėmesį skirkite savo laikui kartu!

Priešvestuvinė jaunųjų Austėjos ir Pauliaus fotosesija pievoje

pasirinkite sau artimą aplinką

Toks dažnas klausimas – kur? Tačiau aplinka – tik dalis nuotraukos. Ji svarbi ne tik vizualiai, kur kas didesnė jos reikšmė yra jūsų savijautai. Vieta, paros metas ir net tuometinis oras darys stiprią įtaką jūsų nuotaikai, o kartu ir nuotraukų nuotaikai. Tad būkite mylimoje, brangioje aplinkoje, kurioje jausitės ramiai ir jaukiai. Ar tai kalvotas miškas, kuriame dažnai vaikštinėjate, ar miegamasis – visai nesvarbu.

Renatos ir Artūro portretas namuose

spontaniškumas žavi

Tegul lyja, tegul vėjas velia plaukus. Tai tikros patirtys – žavios, žaismingos, romantiškos ar verčiančios juoktis balsu. Tai, kad kartu yra žmogus su fotoaparatu, nieko nekeičia. Eikite naujais miško takais, nebijokite prisėsti ant žolės ar išsitepti suknelę. Svarbiausia, kad gerai praleistumėte laiką ir negalvotumėte “ar gražiai atrodau nuotraukoje?”. Jei kas penkias minutes sustosime pataisyti plaukus ar ištiesinti marškinius, visa autentiška vakaro nuotaika bus nupūsta vėjo, todėl tiesiog atsipalaiduokite!

Austėjos ir Pauliaus priešvestuvinė fotosesiją nuostabų vasaros vakarą

tik jūs, jokių daiktų

Nesijaudinkite dėl daiktų, kurių tik galbūt gali prireikti. Nereikia jokių krepšių, balionų ir papildomų drabužių – jie nepakeis tarpusavio bendravimo. Todėl verčiau jauskitės lengvai – dokumentuosime jūsų jausmus ir laiką kartu, o ne papildomus daiktus, kuriuos pasiėmėte su savimi!

Kristinos ir Raimondo priešvestuvinė fotosesija